foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Vážený členové,
přinášíme Vám, jak jsme slíbili na letošní výroční členské schůzi, přehled termínů které se týkají naší letošní výstavy v BZ UK Na Slupi.

 • Datum konání: 15. 8. – 31. 8. 2014
 • do 8. 8. = návoz materiálu.
 • 9. 8. – 10. 8. = základní výstavba výstavy.
 • 11. 8. – 12. 8. = příprava a výzdoba výstavy.
 • 13. 8. = návoz ptáků:
  • od 21. 7. do 9. 8. = hlášení ptáků na výstavu
  • 10. 8. = rozeslání hromadného e-mailu vystavovatelům o druzích a počtu vystavených ptáků potřebných na výstavu.
 • 14. 8. = vernisáž výstavy v 17:00, poté v blízké restauraci slavnostní večer od 19:00.
 • 31. 8. = od 16:00 výdej ptáků.
 • 1. 9. – 2. 9. = likvidace a demontáž výstavy.

Dále uvádíme seznam osob, na které se můžete obracet v jednotlivých případech:

Ladislav Žoha – ředitel výstavy – 732 483 540

Zdeněk Vandělík – výstavba a demontáž výstavy – 602 237 130

Jan Cvrček – hlášení ptáků na výstavu, příjem a výdej ptáků. Hlášení ptáků na výstavu bude probíhat pouze ve výše uvedeném termínu, a pouze ze strany samotných chovatelů e-mailem nebo telefonicky! Veterinární potvrzení bude s chovatelem vyřízeno při přejímce ptáků. 

Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., mobil 721 838 279.

Magdalena Žohová – služby na výstavě, výzdoba výstavy, doprovodný program – 603 211 381, mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Služby na výstavě – nahlašte předem své časové možnosti, abychom se prostřídali a společně pokryli služby po celou dobu trvání výstavy. Tato „práce“ na službách by se také měla opět stát příjemnou možností, jak  se po  skupinkách sejít a prodebatit  radosti a starosti naší chovatelské záliby. Současně se tato doba započítává do brigádnických hodin.

Výzdoba klecí – letos bychom rádi vnesli do výstavy více estetiky – opět po letech vyhlašujeme soutěž o nejhezčí voliéru. Na výstavu dopravíme některý těžší materiál na výzdobu – převážně větvě, zeminu, možná šišky, … apod.   Pokud budete mít možnost nějakého okrašlovacího materiálu na výzdobu, či jiné nápady, určitě dejte vědět.  Vítěz bude odměněn věcným květinovým darem. Budou k dispozici 4 studenti ze zahradnické školy (včetně kantorky), kteří nám s výzdobou budou pomáhat a plánují vytvořit voliéry – „4 otevřené krajiny“ – Austrálie, Afrika, Jižní Amerika, Asie. Letos se nebudou používat malé klícky, ale větší skupinové voliéry.

Pro oživení výstavy bychom zařadili kontaktní nádrž s želvičkami – toto vždy ocenily nejvíce děti.
Vstup do výstavy bude hlídat sněžná sovice „Hedvika“ . Pokud někdo disponujete výtvarnými schopnostmi, rádi bychom tuto klec lehce ozdobili motivy z pohádky Harry Potter.
V prostorách pokladny bude ještě dle aktuálních možností „doladěn“ prodej reklamních předmětů a alespoň základní prodej krmiv. Prodej ptáků nebude řešen samostatným prodejním skleníkem, ale bude provozován přímo z výstavních klecí (podle dohody s vystavovateli a s ohledem na zajištění obsazenosti vystavované voliéry).
Letošní výstava probíhá ve spolupráci s Domovem Laguna, což je sociální ústav pro postižené Downovým syndromem.  Skupina handicapovaných papoušků je již dost početná (lehčí případy umístěny ve stálé expozici v Botanické zahradě), a tak vznikl nápad propojit postižené papoušky s handicapovanými lidmi. Papouškům tak vznikla nová náplň práce a handicapovaní lidé získali nový životní program. V Domově Laguna v Psárech u Prahy jsme v červnu tohoto roku  pořádali první seznamovací dopoledne papoušků s klienty (jak své pacienty nazývají).  Klienti Laguny v tomto období vyrábějí ozdobné předměty s motivem papoušků (případně jiných zvířátek), které bychom jim umožnili prodat v rámci výstavy v Botanické zahradě. Současně budou tyto výrobky (či kresby) zahrnuty do otevřené soutěže o nejkrásnější kresbu (výrobek), která bude vyhlášená před zahájením letošní výstavy. (Rádio Blaník – Ing. Pavlata, TV Nova, deník Metro  – Žohová). Z nejhezčích výtvorů bude vytvořena výstavka při následné podzimní výstavě v Lysé nad Labem, kde také budou vylosování výherci a odměněni věcnými dary. 

Další zábavnou akcí pro Domov Laguna bude kostýmovaná hudební divadelní hra „Pirátský poklad“, kde kromě nutných postav – tj. pirátů, vystupují především papoušci a další živá zvířata. Původně byla hra určena pro předškolní děti, kde se nenásilnou hravou formou dozvídají o životě a potřebách papoušků. Nicméně klientům Laguny jistě zpříjemní jedno hezké dopoledne.

Plánujeme spolupráci handicapovaných papoušků a lidí dále rozvíjet a zapojit do toho i další ústavy.

Uprchlíci

banner_uprchlici

Partneři klubu

farma aves logo

SHV truhlářství

 

Kluby v KPEPu

logo korely

logo agapornis

logo kchep klatovy

loga andulky

logo achep

logo bazanti

Copyright © 2019 Copyright Klub přátel exotického ptactva Rights Reserved.