foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

logo-korely

Český klub chovatelů korel

Myšlenka na spojení chovatelů korely chocholaté vznikla někdy na počátku r.2009. Potom probíhaly mezi chovateli různé návrhy a názory ohledně klubu.Koncem r.2009 byl založen Český klub chovatelů korel – ČKCHK.

Klub chce sjednotit chovatele a příznivce korel u nás, co nejvíce se snažit o propagaci chovu korel na veřejnosti. To znamená účastnit se na výstavách okrasného ptactva jak místních, okresních a speciálních. Korely budeme chovat na úrovni, která se přiblíží co nejvíce standardu tohoto papouška. Mezi chovateli jsou chovatelé korely chocholaté, kteří dosahují na výstavách dobré výsledky. Věříme, že i oni rozšíří řady našich členů a pomohou nám svými zkušenostmi. Korely patří mezi nejznámější papoušky a proto je snahou klubu pozvednout chov v oblasti sportovního chovatelství a soutěžení. Myšlenka, kdy se na korely hledí jako na burzovní artikl chceme potlačit. Korela chocholatá je krásný, sympatický a nenáročný obyvatel našich klecí a voliér. Aby se naše myšlenka stala skutečností, budeme se snažit spolupracovat s jinými organizacemi a spolky okrasného ptactva.

Na ustavující schůzi ČKCHK byl zvolen předsedou klubu p. Jaroslav Nesvorný, tel: 603269636 a místopředsedou p. Milan Pekhart tel: 604711302.

Cílem na r.2010 je jednat s dalšími organizacemi a uspořádat klubovou výstavu. Po jednání ČKCHK Benešov a KPEP Praha se podařilo uzavřít dohodu těchto klubů. Pro ČKCHK je tato dohoda historicky důležitá, neboť jako člen KPEPu nám dává možnost účastnit se výstavy EXOTIKA v Lysé nad Labem.

Přihlášky na další informace na uvedených telefonech nebo www.korela-klub.cz. Těšíme se a přejeme mnoho úspěchů a radosti v chovu.

Jaroslav Nesvorný - ČKCHK

 

 

Copyright © 2020 Copyright Klub přátel exotického ptactva Rights Reserved.