foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Společnost Laguna

Již delší dobu se členové KPEP setkávají s tímto názvem a mnozí z nás ani netuší co se pod ním skrývá. Laguna je samostatnou pracovní skupinou KPEP. Soustřeďuje skupinu chovatelů, kteří se zaměřili na problematiku poruch chování velkých papoušků vznikajících v důsledku nevyhovujících podmínek v lidské péči. Co to vlastně v praxi znamená? To co je nejvíce na očích jsou hendikepovaní papoušci, o které se jejich majitelé již nezvládali starat, umístění v botanické zahradě Univerzity Karlovy v Praze na Slupi.

Pracovních skupin pod KPEP bylo v minulosti vytvořeno již několik, ale většina z nich zašla na „úbytě“. Laguna je jediná, která se drží a navíc je finančně nezávislá. Členové i nečlenové klubu, kteří se do její práce zapojili dokáží navíc získat dostatek prostředků na svojí činnost.

V minulosti bylo od některých šťouralů kritizován způsob chovu (použité klece) ptáků, kteří musí být ve společné voliéře chováni odděleně. Koncem minulého roku však Laguna nashromáždila dostatek prostředků na to, aby se mohla realizovat výroba nových chovných boxů i velká výletová voliéra. A hlavně tato je opravdu nádherná. Nejen svou konstrukcí, ale hlavně svým umístěním v čele tropického skleníku, kde je elegantně stíněna věhlasným, snad prý až 500 let starým, Gingo biloba „Praga“ – jinanem dvoulaločným formou, které se vyskytla pouze v Praze.

Podívejte se na webové stránky Laguny (www.spolecnostlaguna.cz) a dozvíte se více. Poznáte lidi, kteří za touto prací stojí. A možná, že se rozhodnete, že i vy tuto pracovní skupinu podpoříte. Pro lidi, kteří chtějí něco udělat se uplatnění vždycky najde. A práce pro dobrou věc povznáší víc než šťouravé řeči.  

P1150055 U
P1150056 U
P1150057 U
P1150064 U
P1150065 U
P1150066 U

Copyright © 2020 Copyright Klub přátel exotického ptactva Rights Reserved.