Udělení putovního poháru Svatopluka Vlasáka za rok 2008

Putovní pohár Svatopluka Vlasáka je udělován naším klubem jako ocenění chovateli, který v daném roce dosáhl výjimečného chovatelského úspěchu. Přesto by to nemělo být ocenění ze nějaký jednorázový odchov, ale měl by to být odchov, který se zrodil po cílevědomé práci a snaze a měl by to být odchov, který svou opakovatelností může být přínosem pro chovatelství jako takové.

Na výzvu v oběžníku klubu, aby se chovatelé pochlubili svými úspěchy nebo nás upozornili na úspěchy svých přátel, členů klubu v letošním roce nikdo nereagoval. Proto se výbor snažil sám vyhledat úspěšné chovatele. Jedna z cest je, že prověříme, kdo na našich výstavách vystavoval zajímavé exponáty a tak v našich sítích letos uvázl velmi dobrý a známý chovatel papoušků, především amazoňanů. V roce 2008 se mu povedl hezký odchov 7 kusů amazoňanů modrobradých, které také vystavoval na výstavě Exotika v Lysé nad Labem. Anazoňany chová již delší dobu v 7 druzích a kromě papoušků je úspěšným chovatelem kardinálů.

Mnozí, podle uvedených indicií, již jistě tušíte, kdo bude obdrží  nejvýznamnější ocenění udělované KPEP, putovní pohár Svatopluka Vlasáka za rok 2008.

Držitelem poháru pro rok 2008 se stává

Antonín NEČAS

za početný odchov amazoňanů modrobradých.

Antonín Nečas se stává dalším chovatele, kterému bylo uděleno toto ocenění podruhé. Je to důkaz toho, že výsledky jeho práce nejsou náhodné, ale že je za nimi skryty velká spousta práce. Přejeme mu mnoho dalších úspěchů a přejeme hezké chovatelské zážitky z odchovů i ostatním členům, aby i oni mohli  dalších letech ucházet o toto prestižní ocenění.

Praha 4.3.2009                                                                                  Ing. Václav Podpěra