Klub přátel exotického ptactva

založen 1930

Featured

Vyhodnocení DERBY 2024

Letošní ročník myslím nejlépe popisuje Michal Vít, dovolujeme si ho citovat:

„Vážení kolegové.
V sobotu 8.6.2024 proběhlo jubilejní, 20. DERBY drobných exotů v nymburské „Moštárně“. Mnoho účastníků, ať již vystavovatelů nebo návštěvníků, zveřejnilo z této akce fotografie. Nefotím, neumím to tak, abych se za to nemusel stydět. Tak napíši krátké zhodnocení této akce, jak to vidím já.
Bylo vystaveno 378 drobných exotů, od 39 vystavovatelů. To jsou čísla a řekl bych, že slušná. Pro lepší představu, je to zhruba, o 100 kusů více než v loňském roce. U vystavovatelů je to více o 10, oproti loňskému roku. Výstavy se zúčastnili chovatelé z Česka, Polska, Rakouska a Slovenska. V tomto směru je to také posun, oproti minulým rokům.

Za mne se jednalo asi o nejlepší DERBY za dobu, co se tato výstava začala pořádat v České republice. Aby výstava mohla existovat, je potřeba udělat dost práce. A dost práce vyžaduje i dost lidí. Za jejich práci je jim potřeba poděkovat - Tomáš Strachota, Milan Justel, Pepa Markytán, Martin a Jirka Chocholoušovi, Vlado Buroň, Milan Vančura, Veronika Šefrnová, Monika Vítová, Adéla Švadlenková. Snad jsem na nikoho nezapomněl.

Pochopitelně je nutné poděkovat i organizátorům za KPEP Láďovi Žohovi, za AG Klub Martinovi Chocholoušovi a za Klub chovatelů zebřiček Ivanovi Hájkovi. Tyto tři organizace, především KPEP, zajišťují akci finančně.

Výstava jela podle nového systému, který dodává f. Birdifly. Systém šlapal, s výjimkou několika drobností, velmi dobře. I to je posun vpřed.
Delší byla doba posouzení. To bylo způsobeno větším počtem ptáků a i snahou posuzovatelů o co nejobjektivnější hodnocení. Pokud se počet bude opakovat nebo ještě vzroste, bude třeba angažovat více posuzovatelů.

Někomu se mohla zdát cena klecného vyšší. Bohužel to je způsobeno nárůstem cen, prakticky všech vstupů. Když akce před lety začínala, stál karton (klec) asi 25 korun. Dnes stojí 45 korun. Máme celkem pochopitelně i vyšší nájem, více stojí poháry, kokardy, PHM a tím i doprava. Prostě nárůst cen byl opravdu vysoký. To je stav, který nemůžeme změnit a musíme jej akceptovat.

Dovolil bych si ještě dvě pochvaly. I když už jsem chválil jednou, tak tady musím vyzvednout práci Milana Justela, který vlastně výstavu drží po pracovně-technické stránce a Tomáše Strachoty, který udělal opravdu obrovský kus práce v propagaci a celou dobu, od přípravy, přes přihlašování, po vedení dat, v organizačním a logistickém zabezpečení celé akce.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem vystavovatelům, posuzovatelům i návštěvníkům. Bylo fajn se setkat. Doufám, že při příštím ročníku nás bude zase o něco víc. Děkuji.“
Hospodářský a finanční výsledek výstavy Derby 2024:

Náklady:

  • Birdifly 6 155,-
  • posuzovatelé 6 250,- (př. Michal Vít a Josef Markytán se vzdali nároku na odměnu)
  • nájem prostor + občerstvení 5 500,-
  • poháry a kokardy 3 200,-
  • papírové klece 18 000,-
  • doprava materiálu 5 000,-

náklady celkem: 44 105,-

Příjmy:

  • klecné 20 000,-
  • dotace KPEP 17 000,-
  • dotace AG klub 2 000,-
  • dotace KCHZ 2 000,-

příjmy celkem: 41 000,-

Rozdíl: 3 105,- pokryje KPEP ze svých rezerv.

Kluby v KPEPu

CZAC
ČKCHK
KCHA
KCHBOH
KCHEPK
KCHR

Partneři KPEP

ACHEP
AVES
Loro-shop
SHV
Nová Exota
VETERINÁRNÍ KLINIKA
Biopark Štít
Botanická zahrada UK
Papouščí ZOO
Papouščí ZOO
DS voliery
ZOO PARK Nehvizdy

Spolupracujeme

AG Klub cz
KCHZ
Společnost Laguna
ČSCH

logo footerKlub přátel exotického ptactva

Kralická 6, 100 00 Praha 10 - Strašnice
IČO: 18631118, Datová schránka: khebepe